بیت کوین چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

بیت کوین چیست

بیت کوین چیست؟

بیت کوین نوعی ارز دیجیتال است که با آن می توانید کالا مبادله کنید، به هر جای دنیا که خواستید پول بفرستید و یا خدمات دریافت کنید.این ارز با محاسبات پیچیده ریاضی بصورت رمز های دیجیتالی به دست می آید و همین امر باعث شده تا ارزش زیادی داشته باشد.

تاریخچه پیدایش بیت کوین

دامنه اینترنتی به نشانه Bitcoin.org در هجدهم اوت سال ۲۰۰۸ ثبت شد.شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو در ۳۱ October همان سال ایمیلی که حاوی یک لینک به مقاله ای به نام{بیت کوین: سامنه پولی همتا به همتا} منتشر کرد.هویت او همچنان ناشناس باقی مانده است.وی بیت کوین را در ژانویه سال ۲۰۰۹ در قالب یک نرم افزار متن باز طراحی و به صورت عمومی منتشر کرد.

ویژگی های بیت کوین

اولین ویژگی اصلی بیتکوین غیرمتمرکز بودن آن می باشد.به این معنا که تحت نظارت هیچ سازمان و یا دولتی نیست و برای انجام معاملات توسز آن و یا دیگر ارزهای دیجیتال نیازی به نفر سوم و یا واسطه نمی باشد.

دومین ویژگی آن امنیت بالا در معاملات می باشد. به دلیل آن که استخراج این ارزها پیچیده و کار دشواری می باشد دسترسی به کدهای آن کار ممکن نیست و در نتیجه امکان تقلب و یا انجام معاملات تکراری در این بازار تقریبا غیر ممکن است.

  انواع صورت های مالی

سومین ویژگی بیت کوین آسان بودن روند معامله است. به دلیل نداشتن قوانین پیچیده برای انجام معامله، شفافیت کامل بازار ارزدیجیتال و اطلاعات آن، انجام معاملات توسط بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال بسیار ساده تر از بازارهای واقعی می باشد.

ناشناس بودن هویت افراد چهارمین ویژگی بیت کوین است.این ویژگی باعث می شود تا پیگیری افراد انجام دهنده معامله تقریبا غیر ممکن شود.

پنجمین ویژگی آن عدم دریافت مالیات است. به دلیل آن که بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال توسط هیچ کشور و یا دولتی به صورت کامل به رسمیت شناخته نشده است در نتیجه فعالیت در این بازار شامل مالیات نمی شود.

خرید بیت کوین

هدف بیتکوین چیست؟

ذخیره امن و یا انتقال امن پول هدف اصلی بیت کوین می باشد. کنترل واقعی پول به دست خود شخص می باشد و تنها با استفاده از کلید خصوصی قادر به انتقال آن می باشد به همین دلیل می توان بیت کوین را یک سیتم بانک داری دیجیتال امن دانست.

پشتوانه بیتکوین چیست؟

این سوال بسیاری از شماست که چه چیزی و یا چه کسی از بیت کوین پشتیبانی می کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که هیچ کس و هیچ چیز از آن پشتیبانی نمیکند. اعتماد مردم باعث ارزش ذاتی بیتکوین و سایر ارزهایی که پشتوانه ندارند می باشد. بیتکوین مانند پ.ل های امروزی مانند فلزات گرانبها (طلا، نقره…) و یا کالاهای قابل مبادله، پشتوانه سازی نشده است.

قیمت بیتکوین را چه عواملی تعیین میکنند؟

عرضه و تقاضا در حالت کلی قیمت بیتکوین را تعیین میکنند. اما بصورت جزیی عواملی وجود دارند که میتوانند در قیمت آن تاثیرگذار باشند. برای مثال قانون گذاری هایی که در مورد بیتکوین توسط کشورهایی که از نظر اقتصادی بزرگ هستند صورت میگیرد و همچنین اتفاقات و رویداد های مهم می تواند بر روی قیمت آن تاثیر گذار باشد.

  صندوق های سرمایه گذاری

نهنگ ها سرمایه گذاران بزرگی هستند که مقدار زیادی بیتکوین دارند و فعالیت آنها در بازار باعث ایجاد تغییرات شدید می شود. بازار ارزهای دیجیتال به دلیل کم سن بودن و عدم بلوغ هنوز نوسانات زیادی دارد و تحرکات نهنگ ها باعث تشدید این نوسانات می شود.

بیت کوین چیست

چطور بیتکوین بخریم؟

از طریق صرافی های آنلاین و یا افرادی که بصورت شخصی در این حوزه فعالیت میکنند میتوانید بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال را بخرید. هنگام خرید ارز دیجیتال از شما درخواست میشود که احراز هویت کنید که این کار برای جلوگیری از پول شویی می باشد.

تذکر: برای خرید ارزهای دیجیتال حتما سعی کنید از صرافی های مطمین و قابل اعتماد استفاده کنید.در مقاله ارزهای دیجیتال ۲ مورد از صرافی های قابل اعتماد ایرانی معرفی شده است.

بیت کوین رایگان

یکی از لذت بخش ترین کارها به دست آوردن رایگان هر چیز ارزشمند است. تبلیغات هایی مانند به دست آوردن بیتکوین رایگان، کسب درآمد از طرق بیتکوین و سایر این گونه تبلیغات امروزه بسیار زیاد شده است که این کارها چیزی جز اتلاف وقت و کلاهبرداری نیست.

دیدن تبلیغات در سایت، ماینینگ ابری بیتکوین، نصب مرورگری که به شما بیت کوین رایگان می دهد و… چیزی جز تلف کردن وقت خود نمی باشد. در بیشتر اوقات نیز این ها کلاهبرداری هستند و برای شما دام پهن کرده اند پس بیشتر مراقب باشید!!

آینده بیت کوین چه میشود؟

استفاده از بیت کوین بعنوان ابزاری که قادر به ذخیره ارزش در طول زمان است، در کنار استفاده از آن بعنوان واسطه پرداخت رو به افزایش است، اما با تمام این ویژگی ها بیتکوین مشکلاتی را نیز دارد جلوی پذیرش آن و حتی مانع فراگیرشدن آن باشد. پذیرش این ارز دیجیتال از ابتدای تاریخ خود همواره در حال رشد بوده و تداوم این مسیر محتمل ‌ترین گزینه به نظر می ‌رسد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *